Contact No. : 40278286 | Security Gate - 40278296 | Bus Enquiry - 40278257/58
gokuldhamschool@gaet.edu.in
Office Time: 9:00 a.m. to 12.00 noon (Monday to Friday)

Teachers

Home >> About Us >> Teachers

Primary Section 

Sr.No

Name

Class

Division

1.

Ms. Aditi

I

Flamingo

2.

Ms. Irene

I

Ibis

3.

Ms.Anita F

I

Kingfisher

4.

Ms. Shaineela

I

Pelican

5.

Ms. Aastha

I

Sandpiper

6.

Ms. Yati S

I

Spoonbill

7.

Ms. Manali

I

Stork

8.

Ms. Rucha M

I

Swift

9.

Ms. Bharti

I

Woodpecker

10.

Ms. Pooja M

II

Dolphin

11.

Ms. Yasmin

II

Dugong

12.

Ms. Aparna

II

Platypus

13.

Ms. Eti

II

Porpoise

14.

Ms. Pressy

II

Manatee

15.

Ms. Jenevive

II

Otter

16.

Ms. Rekha N

II

Seal

17.

Ms. Kuntal

II

Whale

18.

Ms. Deepa

II

Walrus

19.

Ms. Hemlata

III

Cassowary

20.

Ms. Sneha

III

Emu

21.

Ms. Neha

III

Kakapo

22.

Ms. Tajinder

III

Kiwi

23.

Ms. Sudha

III

Ostrich

24.

Ms. Abha

III

Penguin

25.

Ms. Sumana

III

Rhea

26.

Ms.Poonam

III

Tinamou

27.

Ms. Betty

III

Teal

28.

Ms. Sujatha V

IV

Coral

29.

Ms. Shilpa

IV

Argonaut

30.

Ms. Anju

IV

Nautilus

31.

Ms. Snehal

IV

Octopus

32.

Ms. Elfreeda

IV

Jellyfish

33.

Ms. Sheetal

IV

Oyster

34.

Ms. Deepa V

IV

Starfish

35.

Ms. Anitha

IV

Sea Anemone

36.

Ms.Kajal

IV

Sea Cucumber

37

Ms. Anureeta

Subject Teacher

Hindi

38

Ms. Sarita Shah

Subject Teacher

Hindi

39

Ms. Jyoti

Subject Teacher

Hindi

40

Ms. Sushmita

Subject Teacher

Hindi

41

Ms. Vidyawati

Subject Teacher

Hindi

42

Ms. Supriya

Subject Teacher

Marathi

43

Ms. Leena

Subject Teacher

Marathi

44

Ms. Shachi Mahajan

Subject Teacher

Marathi

45

Ms. Zankhana

Subject Teacher

Art

46

Ms. Bhavita

Subject Teacher

Art

47

Ms. Hemlata

Subject Teacher

Craft

48

Ms. Usha

Subject Teacher

Craft

49

Mr. Manish

Subject Teacher

Phy. Education

50

Mr. Rajendra

Subject Teacher

Phy. Education

51

Ms. Pradnya

Subject Teacher

Phy. Education

52

Ms. Urjita

Subject Teacher

Phy. Education

53

Ms. Archana

Subject Teacher

Computer Teacher

54

Mr. Avinash

Subject Teacher

Computer Teacher

55

Ms. Niranjana

Subject Teacher

P.Arts (Dance)

56

Ms. Paroma

Subject Teacher

P.Arts ( Music)

57

Mr. Aditya Garg

Subject Teacher

P.Arts ( Drama)

58

Ms.Mansi

Counsellor

 

 

Sr.No

Name

DESIGNATION

1.

Dr. (Ms). Jayshree Narayanan

Principal

2.

Ms. Sushama Nagarkar

Vice Principal

3.

Ms. J. Bala Sundrambal

Co-ordinator

 

Sr.No

Name

DESIGNATION

1.

Ms. Abha Sharma

Supervisor

2.

Ms. Manjula Kotian

Supervisor

3.

Ms. Sangeeta Jain

Supervisor

 

HEADS OF THE DEPARTMENT

Sr.No

Name

Subject

1.

Ms. Usha Dalvi

Marathi

2.

Ms. Neelima Verma

Hindi

3.

Ms. Rashmi Dubey

Math, Physics

4.

Ms. Nivedita Raina

English

5.

Ms. Savita Kukreja

Biology, Sc.

6.

Mr. Umesh Bhayde

P. E. (Prim. & Sec.)

7.

Mr. Vinay Peshave

Perf. Arts. (Prim. & Sec.)

8.

Ms. Mahua Ghosal

Geography

 

Secondary Section 

Sr.No

Name

Subject

1.

Ms. Nivedita Raina

English

2.

Ms. Rashmee Gad

English

3.

Ms. Rachna Shah

English

4.

Ms. Monica Singh

English

5.

Ms. Pallavi Gawade

English

6.

Ms. Anindita Majumdar

English

7.

Ms. Roma Jaggia

English

8.

Ms. Rethi Arvind

English

9.

Ms. Dipti Dave

English

10.

Ms. Sony Singh

English

11.

Ms. Lata Ghaie

English

12.

Ms. Garima Sharma

English

13.

Ms. Nisha Yadav

English

14.

Ms. Mahua Ghosal

Geography

15.

Ms. Abha Pankaj

Geography

16.

Ms. Saswati Chakraborty

Geography

17.

Ms. Geeta Kapoor

Geography

18.

Ms. Sajitha Nair

History

19.

Ms. Manpreet Kaur

History

20.

Ms. Pooja Shah

History

21.

Ms. Kamini Sharma

History

22.

Ms. Kanchan Mishra

History

23.

Ms. Rashmi Dubey

Maths

24.

Ms. Vineeta Wadhwani

Maths

25.

Mr. Pradeep Singh

Maths

26.

Ms. Meeta Bhat

Maths

27.

Ms. Vidya Rane

Maths

28.

Ms. Anjali Sharma

Maths

29.

Ms. Archana Tiwari

Maths

30.

Ms. Srimathy

Maths

31.

Ms. Shagufta Salam

Maths

32.

Ms. Tazeen Jamadar

Maths

33.

Ms. Sujatha Shyam

Maths

34.

Mr.. Ramesh Chauhan

Maths

35.

Ms. Tanushree Gawade

Science

36.

Ms. Savita Kukreja

Science

37

Ms. Sebi George

Science

38

Ms. Preeti Chawla

Science

39

Ms. Anjali Baijal

Science

40

Ms. Kavitha Mary Xavier

Science

41

Ms. Rekha Awasthi

Science

42

Ms. Remya Anand

Science

43

Ms. Tamali Mukherjee

Science

44

Ms. Anuradha Sahu

Science

45

Ms. Sanjana Kohli

Science

46

Ms. Nisha Satish

Dance

47

Mr. Vinay Peshave

Drama

48

Ms. Rachna Bisht

Drama

49

Ms. Neelima Verma

Hindi

50

Ms. Nirmala Sharma

Hindi

51

Ms. Vibha Sahai

Hindi

52

Ms. Rajani Dubey

Hindi

53

Ms. Shreelata Upadhyay

Hindi

54

Ms. Sunita Sharma

Hindi

55

Ms. Ratnam Saxena

Hindi

56

Ms. Usha Dalvi

Marathi

57

Ms. Sonali Narang

Marathi

58

Mr. Clement D'mello

Marathi

59

Ms. Neha Parab

Marathi

60

Ms. Rachna Behety

Computer

61

Mr. Vishal Daware

Art

62

Ms. Amit Patkar

Art

63

Ms. Kavita Gadgil

Music

64

Mr. Umesh Bhayde

PE

65

Ms. Manisha Yadav

PE

66

Mr. Laxman Sawant

PE

67

Ms. Amruta Shetty Patil

SUPW

68

Ms. Supriya Panchal

SUPW

69

Mr. Girish Joshi

Tabla

           70 Mr. Ashish Shivalkar                                 COMPUTER TEACHER
           71 Ms. Ashima Verma                                 COMPUTER TEACHER
 

Non Teaching Staff 

Sr.No

Name

Duties

1.

Ms. Reena Sadaye

 

2.

Ms. Prachi Dev

 

3.

Mr. Vishram Sawant

 

4.

Ms. Swati Kharapurkar

 

5.

Mr. Ravindra Khade

 

6.

Mr. Sanjay Deshmukh

 

7.

Mr. Hitesh Garasia

 

8.

Mr. Pramod Palav

 

9.

Ms.Shafika Shaikh

 

10.

Ms. Sadhana Pandey

 

11.

Mr. Eknath Nhivekar

 

12.

Mr. Shashank Tawde

 

13.

Mr. Shivaji Chogale

 

14.

Mr. Kashinath Tambe

 

15.

Mr. Manoj Satam

 

16.

Mr. Amol Jadhav

 

17.

Mr. Sandesh Nijai

 

18.

Mr. Amit Gorivale

 

19.

Ms. Neeta Kerkar

 

20.

Mr. Suresh More

 

21.

Mr. Vinod Chauhan

 

22.

Mr. Ashok Yadav

 

23.

Mr. Chintamani Pandey

 

24.

Mr. Ravindra Manjrekar

 

25.

Mr. Shridhar Khaire

 

26.

Mr. Avinash Juwale

 

27.

Mr. Sadanand Khanvilkar

 

28.

Mr. Shailesh Gorivale

 

29.

Mr. Vinayak Chauhan

 

30.

Ms. Rajani Dhanawade

 

31.

Ms. Vinaya Salvi

 

32.

Ms. Supriya Joshi

 

33.

Ms. Asha Gaikwad

 

34.

Ms. Vanita Bhuvad

 

35.

Ms. Manisha Waingankar

 

36.

Ms. Vidya Jadhav

 

37

Ms. Neha Satpute

 

38

Ms. Suman Mhaskar

 

39

Ms. Suvarna Tulaskar

 

40

Ms. Sangeeta Surve

 

41

Ms. Sharda Kadam

 

42

Ms. Rekha Vinjuda

 

43

Ms. Pushpa Parmar

 

44

Ms. Pooja Bane

 
 


News and Events
  • 27
    Aug
    First Terminal Examination (STD V-VII)/Second Terminal Examination(STD VIII-IX)/First Preliminary Examination(STD X) starts from 27th August,2018
  • 15
    Feb
    Registrations open for the One Year P. G. Diploma in Pre-School Teacher Education for the Academic Year - 2018-19.

© 2016 GAET. All Rights Reserved.